Proteinové nápoje – velký pomocník při hubnutí

5 minut čtení

Chcete jíst pravidelně, ale nedostatek času vám to nedovolí? Od toho jsou tady proteinové koktejly, které si připravíte během chvilky.

keto mix150070 eva-sroka

Pokud se pustíte do proteinové (bílkovinné diety), určitě se setkáte s něčím, čemu se říká proteinové nápoje. Nemusíte se bát, že takové nápoje popíjejí pouze svalovci v posilovnách, pro hubnutí jsou totiž přímo ideálníZmiňovaný nápoj dodá tělu potřebnou dávku proteinů, aniž by ho zahltil zbytečnými kaloriemi. Především ženy mívají strach, že jim po pravidelném pití mohou příliš růst svaly. Díky vyváženému dietnímu plánu jsou však obavy zbytečné, proteiny totiž naopak podporují proces hubnutí.

 

Které proteiny jsou ty pravé?

Kvalitní proteinový prášek poznáte podle složení a nutriční hodnoty. Nejčastěji jsou tyto nápoje vyráběny ze syrovátkového či sójového proteinu. Jsou stejně plnohodnotné jako proteiny živočišného původu (ty bývají vyráběny z kaseinu – z kravského mléka). Nápoje, které jsou vyráběny z rostlinného proteinu, bývají však lépe stravitelné, než tomu je u produktů živočišného původu. Zároveň jsou také vhodné i pro vegany.

Vitamíny a další živiny

Pokud nahrazuje nápoj plnohodnotné jídlo, měl by být rovněž obohacen o vlákninu, vitamíny a další potřebné živiny. Naopak bychom v něm neměli najít žádná sladidla, barviva, konzervanty a jiné chemické přísady. Kromě toho kvalitní proteinové nápoje neobsahují ani lepek a bývají obohacovány ještě dalšími složkami. Například se přidávají různá semínka, která jsou rovněž bohatá na proteiny a navíc podporují funkci mozku. Dále jsou to například vitamíny pro posílení imunity či kyselina fenolová pro její antioxidační účinky.

Hladu se bát nemusíte

Při proteinové dietě tvoří právě nápoje jednu z hlavních složek jídelníčku (kromě polévek, omelet a kaší). Určitě tak mnohé napadne, zda je takový nápoj dostatečně zasytí a nebude je při hubnutí trápit pocit hladu. Naštěstí jsou tyto obavy zbytečné. Proteiny vzbuzují pocit sytosti, který dlouho vydrží díky nízkému glykemickému indexu. Navíc po pár dnech této diety se tělo dostává do stavu tzv. ketózy, která má na svědomí kromě úbytku tuků také dobrou náladu, příval energie a rovněž ztrátu chutě na sladké či jiné nezdravé laskominy. Do některých nápojů se také přidávají různé přírodní složky, které pocit sytosti prodlouží. Řeč je například o glukomanu.

Výhody proteinového nápoje

Kromě toho, že vás tento nápoj zasytí, má ještě jiné, vcelku praktické výhody. Jednou z nich je bezesporu to, že si ho můžete vzít všude s sebou. Příprava je totiž velmi jednoduchá. Stačí odměrkou nabrat dané množství prášku, zalít vodou a pečlivě rozmíchat. Pak už si můžete jen pochutnávat. Prášek si lze odsypat a vzít si ho například do práce nebo na cesty, když víte, že nebudete mít čas na přípravu složitějšího jídla. Popíjet se dá i na poradách nebo třeba ve vlaku. Stačí si pořídit vhodnou lahev.

Další výhodou proteinových nápojů je fakt, že nemusíte mít strach o svou svalovou hmotu. Při některých dietách bývá problém v tom, že místo tuků hubnou právě svaly, což není v žádném případě žádoucí. Ale protože proteinové nápoje tělu nedodávají žádné sacharidy a cukry, zaměřují se tak na pálení tuků a dodané proteiny naopak chrání svaly.

Dejte si, na co máte zrovna chuť

Proteinová dieta se většinou drží několik týdnů. Je proto zřejmé, že je potřeba velká variace chutí všech dietních potravin, aby se jich člověk po chvíli „nepřejedl“ a dieta by ho přestala bavit. I proto si lze i u proteinových nápojů KetoMix vybrat z několika příchutí. Vyrábí se většinou s příchutí ovoce jako je jahoda či lesní plody, k dostání je však i příchuť kávy, čokolády, vanilky a dokonce i kokosu. Výhodné je, že k proteinovému prášku stačí dokoupit pouze příchuť dle libosti a při přípravě vše smíchat. 

Pomohl Vám tento článek?

eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka
Zobrazit další články autora

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

Naše další články

KetoMix asijský okurkový salát 2 minuty čtení

Letní low carb saláty

Níže uvedené recepty jsou již vhodné od 1. fáze. Asijský okurkový salát Co budete potřebovat na 1 porci? KetoMix bylinkový…