KetoMix specialistka
Máte otázky?
Specialistka Jana vám poradí

607 487 417
(Po - Ne: 8h - 23h)


Ketonová dieta neškodí zdraví, naopak. Za jejím vznikem stojí špičkoví lékaři a mnohaletý výzkum

3 minuty čtení
0eefc2acf63c297f3220dab110989a59

Za otce bílkovinných diet je všeobecně považován Američan Dr. Blackburn, profesor na Harvardově Univerzitě, který již v roce 1973 formuloval protokol Protein Sparing Modified Fast („bílkoviny šetřící modifikovaný půst“), kterým byl položen základ proteinových diet. Země, ve kterých probíhaly nejrozsáhlejší studie s bílkovinnými dietami a kde jsou dnes nejrozšířenější, jsou – vedle USA – také Francie a Kanada.

Přísun dostatečného množství kvalitních bílkovin, za současné redukce přísunu cukrů a tuků, vede ve zdravém organismu k navození zvláštního metabolického stavu, v jehož důsledku :

  • dochází k redukci hmotnost převážně na úkor tukové tkáně
  • je takřka stoprocentně chráněna svalová tkáň jako zdroj energie,
  • většina lidí nemá v průběhu diety pocit hladu,
  • zhruba třetina klientů má v průběhu diety velmi dobrou, někdy až mírně euforickou náladu.

V současnosti je proteinová dieta jednou z nejčastěji využívaných způsobů redukce hmotnosti, ke které se přiklání velká řada nutričních specialistů i lékařů.
 

JAK PROBÍHÁ PROTEINOVÁ DIETA?

Proteinová (neboli bílkovinná, či ketonová) dieta je založena na pravidelném, vyváženém a speciálně navrženém stravovacím programu, který je rozdělen do tří fází. Každá fáze představuje specifický jídelníček. Pro každou fázi je také typický seznam povolených a zakázaných potravin a jejich doporučené množství.
 Délka proteinové diety je individuální v závislosti na tom, jaký je váš zdravotní stav, jakých výsledků chcete skrze ni dosáhnout a také na tom, jak pečlivě budete dodržovat navržený program. 

5 DŮVODŮ, PROČ VSADIT NA KETOMIX DIETU 

  1. Proteinová dieta neškodí zdraví, naopak. Za jejím vznikem stojí špičkoví lékaři a mnohaletý výzkum pod vedením zkušených nutričních specialistů.
  2. Při proteinové dietě mizí zejména tělesný tuk, svalová tkáň je chráněna díky přísunu kvalitních bílkovin s nízkým obsahem kalorií.
  3. Proteinovou dietu při mírné nadváze zvládnete sami. Zdraví jedinci jen s několika kilogramy nadváhy nepotřebují odborný dohled. Kdykoliv však mohou využít on-line konzultace KetoMix specialistů.
  4. Jídla KetoMix jsou velice chutná a rozhodně vás nebudou nudit. Na výběr máte nepřeberné množství jídel a kombinací, které nikde jinde nenajdete.
  5. Při proteinové dietě se nebudete trápit hlady. Pravidelný přísun kvalitních bílkovin vám dodá dostatečné množství energie.

Pomohl Vám tento článek?

Autor článku
David Herold
Zobrazit další články autora

Naše další články

0eefc2acf63c297f3220dab110989a59 1 minuta čtení

Blesková palačinka s krémem

Stejně jako dávno neplatí, že do ketonové diety nepatří pečivo a přílohy, neplatí ani to, že se musíte vzdát alkoholu. I když, i to má svoje pravidla.

0eefc2acf63c297f3220dab110989a59 2 minuty čtení

Alkohol a ketonová dieta

Stejně jako dávno neplatí, že do ketonové diety nepatří pečivo a přílohy, neplatí ani to, že se musíte vzdát alkoholu. I když, i to má svoje pravidla.