Lenka se cítí lépe než kdy předtím

3 minuty čtení

Osobní zkušenosti a příběhy jsou mnohdy k nezaplacení a dokáží skvěle motivovat. Zvlášť v případě hubnutí. Jak se dařilo shazovat nadváhu Lence si můžete přečíst právě zde.

lenka monika-telupilova-foto

dva_1Jmenuji se Lenka a je mi 27 let. První fotografie, kterou vidíte, je z podzimu 2015, kdy se moje váha při výšce 176 centimetrů pohybovala opravdu vysoko. Rok poté se mi podařilo několik kilogramů shodit, jenže pak jsem se dostala do extrémně stresové životní fáze. Končila jsem vysokou školu a do příprav na magisterské státnice mi zasáhlo úmrtí v rodině. Běžně jsem spala dvě až čtyři hodiny a obrovské vyčerpání jsem kompenzovala tím, co si unavené tělo žádalo – kalorickým jídlem, sladkostmi a kávou. Když se ohlédnu zpátky, nemohu se vůbec divit, že na začátku roku 2017 jsem měla zase váhu velmi vysoko. Věděla jsem, že to takhle nemůže jít dál.

Začala jsem cvičit a upravila jsem jídelníček. Něco jsem zhubla, ale pak se váha zastavila. A bohužel, spolu s váhou se zhoršoval i můj zdravotní stav. Měla jsem neustálé zažívací potíže, bolesti hlavy přecházející až do migrén, bolelo mne celé tělo a cítila jsem se strašně unavená. Podle lékaře jsem však měla tlak, cholesterol i cukr v pořádku. Takže jsem byla zdravá a vše jsem přičítala špatným stravovacím návykům. Tušila jsem, že za tím bude nejspíš vysoký podíl cukru ve stravě, a tak jsem začala hledat na internetu a narazila na KetoMix. Ze dne na den jsem se rozhodla, že do toho půjdu a dám tělu tvrdý reset a očistím ho. Můj plán je, že až budu ve třetí fázi, začnu postupně zařazovat různé potraviny a zjistím, které mi nedělají dobře a s těmi se navždy rozloučím.

Během čtyř týdnů první fáze mne ani jednou nebolela hlava, natož abych měla migrénu. Nebyla jsem unavená, nebolelo mne břicho ani záda. Dokonce jsem se zcela zbavila akné – moje pleť se přestala mastit. Výrazně se mi omezila chuť na sladké. Bohužel jsem dostala chřipku, a tak jsem plán nedodržovala na sto procent. Hlídala jsem si však pořád sacharidy, aby moje tělo zůstalo v ketóze a snažila se jíst alespoň čtyři KetoMix jídla denně. I tak jsem za tento měsíc shodila tolik, co se mi předtím nikdy nepodařilo. Momentálně jsem ve druhé fázi KetoMix diety, přidala jsem cvičení a mám v plánu zhubnout ještě jednou tolik.

Jsem šťastná, že jsem poslechla svou intuici a své tělo a nenechala jsem se odradit zlými jazyky ve svém okolí. Vím, že jsem se vydala správnou cestou. Pokud se v mém příběhu vidíte, dejte této dietě šanci. Výsledky opravdu stojí za to.

Pomohl Vám tento článek?

monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová
Zobrazit další články autora

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

Naše další články

KetoMix asijský okurkový salát 2 minuty čtení

Letní low carb saláty

Níže uvedené recepty jsou již vhodné od 1. fáze. Asijský okurkový salát Co budete potřebovat na 1 porci? KetoMix bylinkový…