Konjakové špagety s bazalkovým pestem

1 minuta čtení

V jednoduchosti je síla. Ochutnejte konjakové špagety s bazalkovým pestem, které si připravíte během chvilky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA monika-telupilova-foto

Co budete potřebovat

2 porce
Od 2. fáze
Tip: Pokud jste ještě v první fázi diety, nezoufejte. Bez přidání sýra je recept vhodný i pro vás. Jen pamatujte, že tímto receptem nenahrazujete žádné z pěti denních jídel a tento pokrm zařazujete jako jídlo navíc k dietě KetoMix.

  • 1 balení konjakových špaget
  • 4 lžičky bazalkového pesta
  • 50 g oliv
  • 2 stroužky česneku
  • 80 g eidamu 20 %
  • kapka oleje

Postup

Špagety propláchněte pod tekoucí vodou, odstraníte tak typické aroma. Na pánvičce s trochou oleje orestujte na plátky nakrájený stroužek česneku, přidejte špagety, pesto a olivy. Vše promíchejte, ozdobte čerstvou bazalkou a podávejte.

Pomohl Vám tento článek?

monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová
Zobrazit další články autora

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

Naše další články

Ketonová dieta a pohyb 3 minuty čtení

Ketonová dieta a pohyb

Pravda je však taková, že alespoň malá aktivita je k udržení dobrého zdraví nezbytná. A pohyb byste tedy neměli zanedbávat ani…