Protáhni se s KetoMix – 2. lekce

2 minuty čtení

Zacvičte si jednoduché cviky na protažení celého těla s prvky jógy. Naučíte se jak správně dýchat a skvěle tak doplníte průběh diety.

upoutavka_magazin_cviceni_2 eva-sroka

Zaznamenali jste náš první díl ze seriálu cvičebních videí „Protáhni se s KetoMix“? Jestli ne, mrkněte se sem. Dnes vám přinášíme druhý díl, kde si s naší lektorkou Ivou Ceradskou budete moci opět zacvičit jednoduché cviky na protažení celého těla s prvky jógy a skvěle tak doplnit průběh diety.

Aby bylo vaše tělo opravdu správně protaženo, je důležité jednotlivé pozice dobře prodýchat. Proto je začátek videa zaměřen na správné dýchání. Dech je tak samozřejmý a automatický, že už ho ani nevnímáme, nepřemýšlíme nad ním a neřídíme ho. Často sledujeme, co jíme a pijeme, jestli a jak cvičíme, zda dostatečně spíme. Ale už nás nenapadne zamyslet se nad tím, zda správně dýcháme. Správné dýchání je základem života. Špatné dýchání může totiž končit únavou, špatným soustředěním, zhoršeným zdravotním stavem nebo jednoduše špatnou náladou.

A to přece nikdo nechceme.

Zdravotní význam správného a vědomého dýchání:

  • Posiluje a stimuluje vnitřní orgány.
  • Masíruje orgány v dutině hrudní a v dutině břišní.
  • Odstraňuje únavu a dodává elán.
  • Stimuluje mozkovou aktivitu.
  • Uklidňuje nervový systém.

Zapamatujte si

Dech nás provází celým naším životem. Denně se nadechneme zhruba 20 000 x, proto na nás to, jak dýcháme, má velký vliv. Správný dech by měl být plynulý, volný, jemný, ve výsledku nevědomý, automatický. Kvalitním dýcháním můžete pro sebe udělat 20 tisíc cviků denně. Odměnou pak může být kromě fungujícího pohybového systému třeba také dobré trávení.

Pomohl Vám tento článek?

eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka
Zobrazit další články autora

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

Naše další články

KetoMix asijský okurkový salát 2 minuty čtení

Letní low carb saláty

Níže uvedené recepty jsou již vhodné od 1. fáze. Asijský okurkový salát Co budete potřebovat na 1 porci? KetoMix bylinkový…