Jaké víno k večeři? Naučte se základy párování vín s jídly

4 minuty čtení

I během diety můžete mít na výběr z výborných kvalitních vín. Hledáte to pravé ořechové, medové či citrusové? KetoMix nově nabízí šest lahodných vín, aby si vybrat mohl každý. Nejvíce si je vychutnáte ve správné kombinaci s dobrým jídlem. A jak na to?

KetoMix vino_vajbar_rose_kozi_horky (1) eva-sroka

Doslova královsky se po náročném dni bude cítit každý, kdo ochutná unikátní Rosé Královny Elišky. Ročník 2015 ze dvou modrých odrůd – polovina Frankovky a polovina Rulandského modrého, uchvátí milovníky ovocných vůní, především jahod a malin. V létě poslouží jako skvělé osvěžení a kombinovat ho můžete takřka s každým jídlem. Skvěle se hodí k zelenině, salátům a olivám, které jsou vhodné už od první fáze. A v druhé fázi už ho můžete párovat s mořskými plody, pečeným masem a sýry.

Svěží a ovocitá chuť se skrývá ve sklence kabinetního vína Rosé Kozí Horky 2018, kde jsou intenzivně cítit tóny jahod, malin, mirabelek, červeného rybízu a šťavnatá chuť grepu. Pro svou lehkost jsou růžová vína vhodná na zahradní párty, letní grilování nebo třeba piknik. Rosé se podává více vychlazené, aby krásně podtrhlo celkovou svěžest a aroma. Jeho kvalitu může prokázat i výhra stříbrné medaile na mezinárodní vinařské soutěži Vinum Juvenale 2018.

 

Z naší nabídky

Víno Rosé Kozí Horky 2018

220 kč Detail

Jakostní odrůdové víno Rulandské šedé 2018 podtrhne harmonii nejen vynikající večeře, ale je velmi oblíbeným společníkem i při posezení s přáteli. Sklenka nasládlého lahodného vína s tóny lískových oříšků a medu s typickou chlebnatou chutí zvedne náladu během okamžiku. Stejně tak zlatožluté kabinetní víno Rulandské šedé 2018 s veselou vůní kvetoucích jarních květin a oblou, dynamickou a hladkou vůní po citrónech, mandarinkácha pomelu, dopřeje chuťovým pohárkům naprosto dokonalý požitek. Tato vína výborně vyniknou v kombinaci s kořeněnými jídly nebo rybími specialitami. Rovněž mohou výtečně doplnit i sladké dezerty.

Z naší nabídky

Víno Rulandské šedé 2018

220 kč Detail

 

Milovníky červeného vína potěší víno s přívlastkem Zweigeltrebe 2018. Sklenku provoní sladkými tóny višní v čokoládě, modrých moruší a borůvek s jemnou stopou ostružinových listů. Hladká ale přesto hutná ovocná chuť s nádechem višní a borůvkového kompotu pohladí po jazyku a naláká i čichové buňky. Další novinkou, kterou KetoMix uvádí je Rulandské modré 2014. To po přivonění zaujme svými tóny po kouři a sušených švestkách. Červená vína se skvěle hodí k hovězímu masu nebo zvěřině či sýrům. Na rozdíl od bílých či růžových vín, je u červených vín dobré po otevření láhve, nechat víno alespoň hodinu odstát, aby se vydýchalo.

 

Z naší nabídky

Víno Zweigeltrebe 2018

220 kč Detail
Z naší nabídky

Víno Rulandské modré 2014

330 kč Detail

Tipy na párování vín a jídel v rámci diety

1. K nízkotučným a nekořeněným jídlům jemné chuti a světlému masu jako jsou ryby a drůbeží se hodí především bílá suchá vína. I k o něco tučnějším jídlům – pečenému masu, jídlům se zálivkou či majonézou doporučujeme Jakostní odrůdové víno Rulandské šedé 2018 & Rulandské šedé 2018 a skvěle například vyniknou tak k nízkosacharidovým špagetám Aglio Olio.

2. Ke kořeněným jídlům, salátům či kombinaci drůbežího nebo ryb se hodí více růžová a červená vína. Mají plnější a výraznější chuť. Proto doporučujeme z růžových Rosé Kozí Horky 2018 & Rosé Královny Elišky.

3. Zralá červená vína párujte se steaky a hutnějšími jídly. Například zaručeným úspěchem je možnost kombinace Zweigeltrebe 2018 a gulášové polévky se zelím.

Pomohl Vám tento článek?

eva-sroka
Autor článku
Eva Sroka
Zobrazit další články autora

Odbornice v oblasti PR a marketingu. Vystudovala sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Zkušenosti má z oblasti externí, interní a on-line komunikace, v řízení lidských zdrojů, CSR nebo pořádání událostí. Eva Sroka působila 18 let v největší české PR agentuře, kde se následně stala jedním z partnerů. Řídila komunikaci řady klientů v privátní oblasti. Nějaký čas působila také jako vedoucí oddělení komunikace Českého rozhlasu. Od roku 2017 se specializuje na komunikaci nízkosacharidového stravování.

Naše další články

KetoMix asijský okurkový salát 2 minuty čtení

Letní low carb saláty

Níže uvedené recepty jsou již vhodné od 1. fáze. Asijský okurkový salát Co budete potřebovat na 1 porci? KetoMix bylinkový…