KetoMix specialistka
Máte otázky?
Specialistka Jana vám poradí

607 487 417
(Po - Ne: 8h - 23h)


Jak jsem nabrala druhý dech a začala opět žít!

6 minut čtení
Bez názvu monika-telupilova-foto

Jsem Kateřina, je mi 26 let a i za tak „krátkou“ dobu jsem dostala svoje tělo na pomyslné dno. Odmalička jsem měla problémy s nadváhou, což se ne úplně příznivě podepsalo na mé psychice a sebevědomí. Jádro pudla spočívalo ve špatných stravovacích návycích, které se u nás dědily. Tehdy nebyla znalost všech možných stravovacích cest, jako je tomu dnes. Pravidelné dávky sladkostí od prarodičů mi zajistily zkažené zuby, nadváhu a mou první závislost, závislost na cukru.

Během dospívání a rané dospělosti jsem střídavě hubla a přibírala. Párkrát jsem zkusila dělenou stravu a hubnutí podle těchto standardů, které mi přineslo krátkodobý pocit štěstí a spokojenosti. Vždy jsem se nakonec vrátila na původní nebo dokonce vyšší váhu, protože to pro mě prostě nebylo únosné vydržet na této stravě dlouhodobě.

Jídlo, kouření a občas alkohol byly moje strategie k řešení toho všeho stresu.

Nedávno však přišel zlom v podobě výhřezu meziobratlové ploténky. Najednou jsem zůstala bez možnosti alespoň minimálního pohybu, nedokázala jsem ani chodit. Kila šla nahoru a neschopenka se prodlužovala, prodlužovala až se z ní stalo cca 15 kg. To se nestalo jen tak samo od sebe, šlo to ruku v ruce s nejtěžším obdobím mého života. Rodiče se rozváděli, rodinná situace byla špatná z více důvodů, sháněla jsem bydlení, několikrát jsem se stěhovala a hledala práci. Byla jsem prakticky bez zázemí a s neschopenkou na krku. Bojovala jsem s depresemi, úzkostnou poruchou, nočními můrami a bolestmi spojenými s výhřezem. Také jsem mimochodem po 8 letech vysadila hormonální antikoncepci, což ty z vás, které ví o co jde, jistě pochopí. Jídlo, kouření a občas alkohol byly moje strategie k řešení toho všeho stresu.

V určitou chvíli jsem si řekla, že takhle už ne! Najednou jsem se uviděla v zrcadle a vyděsila se – 92 kg na mých 161 cm. Zkoušela jsem v té době trochu „low carb“ stravování, ale také mi to moc nedalo. Potřebovala jsem něco jiného, brouzdala jsem po internetu a najednou KetoMix! Pár dní jsem přemýšlela, jestli opravdu při mé finanční situaci budu utrácet takové peníze za něco, co ani nemusí fungovat, ale když jsem si projela celé stránky a poradila se s poradkyněmi na „chatu“, rozhodla jsem se investovat do své budoucnosti a objednat balíček na 4 týdny. Díky vesmíre za to rozhodnutí!

Balíček objednán, poměrně rychle doručen a hned jsem začala. Výsledky jsem měla prakticky okamžitě. Cítila jsem se lépe už po prvním dnu a kila šla dolů. Při přechodu do ketózy mi bylo dobře, jen druhý nebo třetí den jsem byla unavenější, ale i tak jsem mohla fungovat. Především jsem přesně věděla, co mám dělat, jak to funguje a rozuměla jsem tomu, co se se mnou děje. Když jsem něco potřebovala vědět, napsala jsem poradkyním na „chat“ nebo zavolala, a to bylo skvělé, protože víte, že na to nejste sama! Další parádní věc je facebooková skupina! Nicméně, po prvním týdnu jsem měla dole 4 ,5 kg, v pase -5 cm, v bocích -3 cm. Ale hlavně jsem se cítila dobře! Psychicky i fyzicky mi bylo lépe, což jsem dlouhé měsíce nezažila! Také chuť na „mekáč“, na sladké a další úplně zmizela! Po druhém týdnu -7 kg, z pasu -9 cm, z boků -5 cm. Měla jsem radost z vážení, vždy jsem se na to těšila a moc ráda se na ta čísla dívala.

Život za to najednou zase stojí!

Po první fázi, která u mě trvala 3 týdny bylo dole celkem 11 kg, z pasu -11 cm a z boků -7 cm. Pro mě neuvěřitelné. Kdyby mi někdo řekl, že můžu mít takové výsledky, nevěřila bych! Pohled do zrcadla mi začal být příjemný, začala jsem se na sebe usmívat :).

Teď jsem ve druhé fázi a klidně bych i zůstala v té první, protože KetoMix jídla jsou úplně v pohodě. Je to fakt ultra rychlé, pohodlné a můžu fungovat i když celý den někde lítám. Strašně mi chutná čokoládová kaše, polévky a nápoje a k ním boží příchutě. Taky je moc fajn, že musíte sníst spoustu zeleniny, tu miluju, takže mi připadá, jako by KetoMix byl ušitý mně přímo na míru. A samozřejmě, musím přiznat, že hodně motivační je i krásný růžový shaker, ten prostě zbožňuju.

Bála jsem se, co bude dál, protože mě čeká další stěhování, tentokrát s přítelem. Ten mě celou dobu velmi podporuje a má radost, že jsem šťastnější. Sám od sebe mi oznámil, že si další KetoMix objednáme pro dva (párkrát ode mě ochutnával), že to také zkusí a že se budeme tímto způsobem nějaký čas stravovat oba.

Opravdu Vám všem z KetoMixu chci poděkovat za záchranu života, což vůbec není přehnané, jak víte, pokud jste dočetli až sem. S čistým svědomím mohu doporučit všem, kteří nemají zdravotní komplikace, které by tuto dietu znemožňovaly. Protože život za to najednou zase stojí, děkuju!

Katka

Pomohl Vám tento článek?

monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová
Zobrazit další články autora

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

Naše další články