Houby v těstíčku

1 minuta čtení

Recept pro houby v těstíčku. Jídlo je vhodné od 1. fáze keto diety.

keto mix listopad 2019223810 monika-telupilova-foto

Co budete potřebovat

1 porce
Od 1. fáze

  • houby (mohou být i kupované žampióny)
  • 1 odměrka omelety KetoMix rozmíchaná ve 100 ml vody
  • 1 bílek
  • sůl, kmín a lněné semínko na posypání

Postup

Směs na omeletu, vodu a bílek vyšleháme společně mixérem do pěny, pokud bude směs moc hustá můžeme přidat ještě trochu vody. Osolíme, přidáme kmín a sůl. Očištěné nakrájené houby obalujeme v těstíčku, dáme na plech s pečícím papírem a posypeme lněným semínkem. Pečeme na 200 °C 10 až 15 minut dozlatova (v půlce času houby na plechu obrátíme).

TIP: Obalované houby můžeme namáčet v dipu : lžíce tvarohu, 2 lžíce mléka, sůl, pepř, pažitka.

Autor: Miloslava Šperlová

Pomohl Vám tento článek?

monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová
Zobrazit další články autora

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

Naše další články

KetoMix asijský okurkový salát 2 minuty čtení

Letní low carb saláty

Níže uvedené recepty jsou již vhodné od 1. fáze. Asijský okurkový salát Co budete potřebovat na 1 porci? KetoMix bylinkový…