Domácí proteinové tyčinky

2 minuty čtení

Proteinové tyčinky jsou běžnou potravinou při ketonové dietě. Pokud si chcete jejich chuť ozvláštnit, není nic jednoduššího, než si je připravit doma s tím, na co máte právě chuť.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA eva-sroka

Pokud jste někdy sháněli proteinovou tyčinku, která obsahuje minimum sacharidů, tak určitě víte, že to není vůbec lehký úkol. Ať už hubnete pomocí ketózy nebo jiným způsobem, je dobré sacharidy omezovat. A proto tu pro Vás máme řešení –  recept na skvělé nízkosacharidové proteinové tyčinky!

Co budete potřebovat

2 porce
Od 2. fáze

  • 20 g slunečnicových semínek
  • 1 odměrka koktejlu KetoMix
  • 1/2 odměrky převařené vody vychladlé
  • 1 lžička kokosového oleje 10g
  • 1 lžička příchutí KetoMix jahoda
  • 2 lžičky kokosové mouky
  • 2 kostičky extra hořké čokolády 86% kakaa

Postup

Semínka rozmixujeme v mixéru dohladka (skoro do pasty), přidáme půl odměrky vody a v ní rozmícháme lžičku příchuti KetoMix. Přilijeme k semínkům, přidáme lžičku kokosového oleje, jednu odměrku koktejlu KetoMix a dvě lžičky kokosové mouky. Vše zpracujeme v mixéru na těstíčko a potom ještě propracujeme rukama do konzistence podobné marcipánu.

.

Uděláme dva válečky lehce zploštíme a dáme chladit na talířku s fólií do mrazáku.

Mezitím si rozpustíme v mikrovlnce v mističce dvě kostičky hořké čokolády na mírný ohřev a potom potřeme peroutkou tyčinky z jedné strany, dáme opět na chvíli do mrazáku potom je obrátíme a potřeme z druhé strany. Jak čokoláda zatuhne zabalíme tyčinky do fólie.

Tyčinky můžete nosit sebou v malé krabičce nebo sáčku, ať už máte v plánu pracovní pochůzky nebo celodenní výlet s rodinou:)

 

 

 

 

Recepty pro Vás vymýšlí naše šikovná klientka Miloslava Šperlová:

„Člověk by řekl, že si rád odpočine od vaření a užije si jednoduchost KetoMix diety.

Ale asi mi není pomoci 🙂 Experimenty v kuchyni, to je moje! „

 

Pomohl Vám tento článek?

Naše další články