Domácí proteinová zmrzlina KetoMix

1 minuta čtení

Ledové osvěžení, které chutná. Navíc zcela bez cukru. S dietou KetoMix se omezovat nemusíte. Pochutnáte si a zhubnete.

DSC_0107 monika-telupilova-foto

Co budete potřebovat

1 porce
Od 1. fáze
Pozn. Jednou porcí zmrzliny můžete nahradit jedno jídlo dne.

  • 1 odměrka koktejlu KetoMix
  • 100 ml vody
  • 1 vrchovatá lžíce nízkotučného tvarohu
  • vaše oblíbená příchuť do koktejlu KetoMix

Postup

Vše pořádně promíchejte a dochuťte svou oblíbenou příchutí KetoMix. Směs vložte do formiček na nanuky a dejte zmrazit. Pokud chcete zmrzlinu dvojbarevnou, nechte nejprve zmrznout půlku směsi i s dřívkem a následně přilijte směs druhé barvy, ochucenou jinou příchutí. Pokud doma nemáte formičky na nanuky, krásně poslouží i kelímek od jogurtu.

TIP: Pokud do zmrzliny přidáte malé množství jahod, malin nebo borůvek, pochutánte se ještě víc a ketózu neohrozíte. Ohlídejte si však, aby jste nesnědly více něž 50 g tohoto ovoce za den.

Pomohl Vám tento článek?

monika-telupilova-foto
Autor článku
Monika Tělupilová
Zobrazit další články autora

Výživová poradkyně s desetiletou praxí v podnikání v oblasti výživy a vystudovaná nutriční terapeutka. Založila dvě pobočky výživové poradny, a to v Šumperku v roce 2010 a v Brně v roce 2012. Za dobu působení jimi prošlo několik tisíc klientů. Každodenně pomáhá desítkám lidí s úpravou jídelníčku za účelem zdravého stravování, redukce či nabírání hmotnosti. V roce 2017 byla porotkyní a součástí nutričního týmu pečujícího o finalistky České MISS. Výsledky úspěšných klientů můžete najít v časopise Tina. Několikrát vystupovala v ČT v pořadu Sama doma a Dobré ráno. Pravidelně publikuje v Brněnském deníku Rovnost, její citace se objevují v článcích na internetových portálech v Česku i na Slovensku. Je nutriční garantkou celorepublikového projektu Pestrá strava – CEFF v České i Slovenské republice.

Naše další články

KetoMix asijský okurkový salát 2 minuty čtení

Letní low carb saláty

Níže uvedené recepty jsou již vhodné od 1. fáze. Asijský okurkový salát Co budete potřebovat na 1 porci? KetoMix bylinkový…