KetoMix specialistka
Máte otázky?
Specialistka Jana vám poradí

607 487 417
(Po - Ne: 8h - 23h)


Nedělejte v ketóze zbytečné chyby!

3 minuty čtení
keto mix15065 (2) author

Ten, kdo se o ketonovou dietu a ketózu trochu zajímá, určitě dobře ví, že úhlavním nepřítelem tohoto způsobu stravování jsou sacharidy. To znamená žádně přílohy, pečivo, ovoce, žádné džusy, pivo a vůbec nic sladkého (pokud není slazeno umělým sladidlem). Příjem sacharidů by v denním jídelníčku neměl překoročit 50 g. Někomu se toto množství zdá jako dostatečné, tedy nic nezvládnutelného, ale je třeba si uvědomit, že každá potravina obsahuje malé množství sacharidů.

Zelenina se také počítá!

Zelenina, by především z důvodu správného trávení měla tvořit značnou část takového jídelníčku. Denně by jí člověk měl přijmout okolo půl kila, což odpovídá zhruba 20 g sacharidů, tedy téměř polovině přijmu. Navíc pozor – není nejvhodnější připravit si večer půlkilovou mísu zeleninového salátu a sníst jí najednou. Raději se zeleninu rozvrhněte alespoň do dvou denních porcí. 20 g sacharidů rozdělených do dvou porcí po deseti, oproti 20 g sacharidů najednou představuje menší riziko narušení ketózy.

Proteinový neznamená vždy nizkosacharidový!

Pozor si dejte pří výběru potravin, které jsou označené jako proteinové nebo bílkovinné. Obsah bílkovin sice bude vyšší, ale neznamená to, že obsah sacharidů bude nízký. Naučte se číst v nutričních hodnotách takových potravin. Až Vás přepadne hlad na cestách nebo během nakupování nepřipravené, tyto informace se Vám určitě budou hodit.

Jak číst etikety?

Na zadní straně etiket vždy najdete tabulku, kde je přehledně uveden obsah tuků, sacharidů a bílkovin. Pokud by šlo například o proteinovou tyčinku, která nahradí jednu denní porci jídla, obsah bílkovin by se měl pohybovat od 10 do 20 g bílkovin. Pokud se snažíte hubnout, obsah tuků by měl být co nejnižší.Sacharidy by však rozhodně neměly překročit 10 g na porci, ideální obsah je kolem 5 gramů. V takovém případě můžete potravinu bez obav do jídelníčku zařadit.

Na obrázku můžete vidět nutriční hodnoty naší Ketomix polévky a porovnat s výše uvedenými informacemi. Naše produkty Ketomix jsou navíc vyvinuty tak, aby mohly nahradit celodenní jídlo a Vašemu tělu nic nechybělo.

Pomohl Vám tento článek?

author
Autor článku
Monika Čermáková
Zobrazit další články autora

Naše další články

2-6-e1557494950451 2 minuty čtení

Výživový seriál: Cukr nemusí být sladký

Stejně jako dávno neplatí, že do ketonové diety nepatří pečivo a přílohy, neplatí ani to, že se musíte vzdát alkoholu. I když, i to má svoje pravidla.

0eefc2acf63c297f3220dab110989a59 1 minuta čtení

Housky z KetoMix omelety

Stejně jako dávno neplatí, že do ketonové diety nepatří pečivo a přílohy, neplatí ani to, že se musíte vzdát alkoholu. I když, i to má svoje pravidla.