Výživový seriál: Vaše tělo si dělá nejen tukové, ale i sacharidové zásoby

10.5.2019

Připravili jsme pro vás seriál 6ti krátkých článků, ve kterých vás provedeme sladkým sacharidovým světem.
Po skončení KetoMix diety se většina z vás vrátí k vyvážené stravě, která sacharidy v rozumné míře obsahuje a proto jsme se rozhodli vás vyzbrojit informacemi.

 

Jak určitě víte, při ketonové dietě jsou sacharidy vaším největším nepřítelem. A svého úhlavního nepřítele byste měli dobře znát.

Při ketonové dietě je třeba omezit sacharidy na 50 gramů denně, aby organismus přepnul do takzvané ketózy. Doba, než se do ketózy tělo dostane, trvá zhruba 2 dny. Do té doby tělo spotřebovává zásoby sacharidů, které má uložené v játrech a svalech.

Tyto zásobní sacharidy se odborně nazývají glykogen.

Jakmile jsou všechny tyto zásobní sacharidy spotřebovány, tělo začíná pomalu vytvářet ketonové látky, aby jimi nahradilo chybějící sacharidy. A ketóza je na světě!

Pokud se vám stane, že v dietě ujedete a trochu sacharidů si přece jenom dáte, nástup ketózy nebude trvat už tak dlouho, jako napoprvé. Je to z toho důvodu, že nečekáte až do té doby, než tělo vypotřebuje veškeré glykogenové zásoby. Čekáte jen na spotřebování momentálně zkonzumovaných sacharidů, kterých nebývá tak vysoké množství.

>NÁSLEDUJÍCÍ DÍL

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *