Ketonová dieta neškodí zdraví, naopak. Za jejím vznikem stojí špičkoví lékaři a mnohaletý výzkum

8.4.2019

Za otce bílkovinných diet je všeobecně považován Američan Dr. Blackburn, profesor na Harvardově Univerzitě, který již v roce 1973 formuloval protokol Protein Sparing Modified Fast („bílkoviny šetřící modifikovaný půst“), kterým byl položen základ proteinových diet. Země, ve kterých probíhaly nejrozsáhlejší studie s bílkovinnými dietami a kde jsou dnes nejrozšířenější, jsou – vedle USA – také Francie a Kanada.

Přísun dostatečného množství kvalitních bílkovin, za současné redukce přísunu cukrů a tuků, vede ve zdravém organismu k navození zvláštního metabolického stavu, v jehož důsledku :

  • dochází k redukci hmotnost převážně na úkor tukové tkáně
  • je takřka stoprocentně chráněna svalová tkáň jako zdroj energie,
  • většina lidí nemá v průběhu diety pocit hladu,
  • zhruba třetina klientů má v průběhu diety velmi dobrou, někdy až mírně euforickou náladu.

V současnosti je proteinová dieta jednou z nejčastěji využívaných způsobů redukce hmotnosti, ke které se přiklání velká řada nutričních specialistů i lékařů.
 

JAK PROBÍHÁ PROTEINOVÁ DIETA?

Proteinová (neboli bílkovinná, či ketonová) dieta je založena na pravidelném, vyváženém a speciálně navrženém stravovacím programu, který je rozdělen do tří fází. Každá fáze představuje specifický jídelníček. Pro každou fázi je také typický seznam povolených a zakázaných potravin a jejich doporučené množství.
 Délka proteinové diety je individuální v závislosti na tom, jaký je váš zdravotní stav, jakých výsledků chcete skrze ni dosáhnout a také na tom, jak pečlivě budete dodržovat navržený program. 

5 DŮVODŮ, PROČ VSADIT NA KETOMIX DIETU 

  1. Proteinová dieta neškodí zdraví, naopak. Za jejím vznikem stojí špičkoví lékaři a mnohaletý výzkum pod vedením zkušených nutričních specialistů.
  2. Při proteinové dietě mizí zejména tělesný tuk, svalová tkáň je chráněna díky přísunu kvalitních bílkovin s nízkým obsahem kalorií.
  3. Proteinovou dietu při mírné nadváze zvládnete sami. Zdraví jedinci jen s několika kilogramy nadváhy nepotřebují odborný dohled. Kdykoliv však mohou využít on-line konzultace KetoMix specialistů.
  4. Jídla KetoMix jsou velice chutná a rozhodně vás nebudou nudit. Na výběr máte nepřeberné množství jídel a kombinací, které nikde jinde nenajdete.
  5. Při proteinové dietě se nebudete trápit hlady. Pravidelný přísun kvalitních bílkovin vám dodá dostatečné množství energie.

Žádné komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *